Na podzim pro Vás připravujeme v rámci akce "II. DIVADELNÍ PODZIM"  tato divadelní představení:

 

 

Termín: pondělí 12.září 2016

Divadlo v Rytířské - divadelní hra  ANI ZA MILION!

Jacqueline, byť provdaná za anglického velvyslance, je Francouzka tělem, duší i původem. Má dvě děti a kufřík s milionem eur, který je ochotna darovat každému, kdo si jej zaslouží. Nenávidí venkov, samotu a obyčejnost.
Lambert ženatý není, manželka od něj utekla. Má duši námořníka a žije jen pro svůj maják, o který se stará čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Miluje venkov, samotu a obyčejnost.
Ptáte se, co mají oba společného? No přece vůbec nic! Ale nedejme se mást prvními dojmy. V této brilantní detektivní komedii, která obě postavy svede dohromady a navěky spojí tajemstvím, je totiž všechno jinak, než se zdá – každá lež je pravdou, každá pravda lží a jisté je pouze to, že pod rouškou humoru se skrývá vrah...

 

Hrají:  Jiří Langmajer, Adéla Gondíková

Režie: Petr Hruška

 

 

 

Termín: čtvrtek 20.října 2016

 

Divadlo studia Ypsilon - divadelní hra PÁNSKÁ ŠATNA aneb IMPROVIZACE V YPSILONCE

Ypsilonka se vrací ke svému vynálezu totální improvizace. Úspěšné písničky, řeči, atrakce a nápady. Nepropásněte jedinečnou příležitost nahlédnout tak trochu klíčovou dírkou do pánské šatny ypsilonských herců. Zažijete spontánní atmosféru, improvizační nápady, jedinečné propojení herců a diváků i trochu kolegiální škodolibosti. Vždyť někteří z herců spolu hrají již desítky let a prožili společně velkou část hereckého života. To vše se odráží na vzájemných „přihrávkách“ i nekompromisních „smečích.“
 

Hrají:  Martin Dejdar, Jiří Lábus

Režie: Martin Dejdar

 

 

 

Termín: pátek 25. listopadu 2016
 

 

Divadlo Radka Brzobohatého - divadelní hra DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ

Strhující divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti.
Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců. Hra Reginalda Rose mistrovsky a detailně vykresluje duševní pochody zúčastněných aktérů. Ve skvostně, svědomím či lhostejností, budované dusné atmosféře je nahlodáváno přesvědčení nejen ostatních porotců, ale i divákovo.
Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty celosvětových ocenění.

 

Hrají:  Petr Vágner, Petr Oliva, Vojtěch Hájek, Jiří Chvalovský, Miroslav Mejzlík, Ernesto Čekan, Antonín Hardt,     

           Karel Hábl, Michal Roneš, Petr Semerád, Přemysl Pátek, Miloslav Nejedlý

   

Režie: Hana Gregorová

 

 

 

 

 

 

  • CZ
  • EN
  • DE
Arrow left
Arrow right